Klinika Galena > Prawdziwe Historie

Prawdziwe Historie

Zabieg powiększania piersi

Kilka dni temu dotarła do nas (a właściwie do doktora Arkadiusza Kuny) kartka od jednej z pacjentek, która zdecydowała się na zabieg powiększenia piersi.

„Szanowny, Kochany Panie dr,

piszę z wakacji. Dziękuję Panu raz jeszcze. Dopiero teraz doceniłam swoją decyzje. Nigdy dotąd nie opalałam się w miękkim biustonoszu, albo bez niczego. Na dodatek z mojej decyzji jak szalony cieszy się mój mąż (a kręcił nosem). Wiem, że to zabrzmi dość dziwnie ale dzięki temu odnaleźliśmy się w sypialni na nowo. Gdyby którakolwiek z Pana pacjentek kiedykolwiek miała jakiekolwiek wątpliwości czy powiększyć biust czy nie – niech Pan jej przeczyta te parę zdań i powie – kobiety po zabiegu powiększania piersi odradzają się na nowo. Panu dziękuję za to, że nie bolało i że wygląda to jakby nic nie było robione.

Klaudia Daszyńska”

sopot

 

Takie wiadomości bardzo nas cieszą…

„W Waszej Klinice byłam na dwóch badaniach prenatalnych! Robił je lekarz Dominik Wójtowicz! Badania wspominam bardzo dobrze, tyle emocji, wszystko w miłej atmosferze. Bardzo za to dziękuję. Dziś jestem już mamą od 07.03.2017. Co prawda córka urodziła się przedwcześnie bo w 36 tygodniu ciąży po indukcji z powodu cholestazy ciążowej, ale jest zdrowa. Chciałbym się pochwalić i jeszcze raz podziękować za dobre wspomnienia wizyt w klinice.”

Problem endometriozy

Jakiś czas temu do ośrodka zgłosiła się 30 letnia pacjentka, która od dłuższego czasu starała się zajść w ciążę. Jej doświadczenia wiązały się z kilkunastoma już odbytymi wizytami u lekarzy specjalistów. Zdiagnozowaliśmy u niej torbiele przydatków, wodniak jajowodu prawego i podejrzenie endometriozy miednicy małej. Pacjentka została poddana zabiegowi laparoskopii przy użyciu lasera. Okazało się, że w miednicy małej są zlokalizowane liczne zrosty, a także ogniska endometriozy w obrębie otrzewnej ściennej, zatoki Douglasa oraz Retziuza, a także macicy. Jajowód lewy był rozdęty, w zroście z macicą i jajnikiem prawym, jajnik prawy z torbielą, jajowód lewy w zroście z tylną ścianą macicy, jajnik lewy z ogniskami endometriozy. Przy wykorzystaniu lasera uwolniono zrosty oraz wykonano waporyzację ognisk endometriozy w obrębie miednicy małej. Torbiel jajnika lewego oraz jajowód prawy z wodniakiem usunięto i przesłano do badania histopatologicznego. Na pole oparacyjne zaaplikowano preparat przeciwzrostowy z kwasem hialuronowym. Dzięki temu proces gojenia miał szanse przebiegać szybciej. Po niepowikłanym przebiegu pooperacyjnym pacjentka została wypisana do domu.

Laser CO2 stosowany w endoskopii ginekologicznej sprawdza się w wielu sytuacjach chirurgicznych. Pozwala na destrukcję tkanki z niespotykaną precyzją –  promień działania lasera jest niezwykle wąski i penetruje tkankę na niewielką głębokość. Pozwala to na relatywnie bezpieczne zaopatrywanie zmian w obszarach krytycznych jak pęcherz moczowy, moczowód czy jelito. Małe uszkodzenie termiczne okolicznych tkanek oznacza z kolei mniejszą nekrozę zdrowych tkanek wokół pola operacyjnego i mniejsze tworzenie zrostów. Brak tworzenia dymu w trakcie działania to wygoda działania, a szybka krzywa uczenia zapewnia satysfakcję z jakości operowania nowoczesnym narzędziem. Dodatkowo uzyskiwana dobra hemostaza podnosi bezpieczeństwo i komfort operacji – precyzyjnie dostarczana energia lasera umożliwia bardzo dokładną kauteryzacje nawet najmniejszych naczyń. Wreszcie prawdopodobna minimalizacja bólu w przebiegu pooperacyjnym – mały zasięg działania energii lasera i niewielki wpływ na okoliczne tkanki wokół miejsca operowanego pozwalają zakładać łatwiejszą i mniej bolesną rekonwalescencję.

Pacjentka, którą operowaliśmy po 6 miesiącach po zabiegu zaszła w ciążę. Dzisiaj jest już mamą zdrowej córeczki.

Problem kilkunastoletniej Oliwii

2 miesiące temu zgłosiła się do nas 12 letnia pacjentka z problem natury estetycznej w obrębie narządów intymnych. Dziewczynka miała przerośnięte wargi sromowe mniejsze, co uniemożliwiało jej normalne, aktywne funkcjonowanie. Dziewczynka prowadziła aktywny, sportowy tryb życia, jeździła konno. Jej dolegliwość stanowiła tym samym jeszcze większy problem. Mama Oliwii dowiedziała się o naszej Klinice przez Internet. Przyjechały do nas znad morza. Wykonaliśmy korekcje warg sromowych przy użyciu lasera MonaLisa Touch w znieczuleniu ogólnym. Użycie lasera przy tego typu zabiegach umożliwia dużą precyzje i skraca okres rekonwalescencji. Oliwka została wypisana do domu w ten sam dzień. Po paru miesiącach dostaliśmy takie oto życzenia świąteczne: