Klinika Galena > Poradnia Onkologiczna

Poradnia Onkologiczna

Poradnia onkologiczna zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami z podejrzeniem zmiany nowotworowej lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową.

Planujemy niezbędne badania, wykonujemy zabiegi diagnostyczne (biopsje) i zabiegi chirurgiczne.

 

Bezpłatny Punkt Konsultacyjny

Rak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym, który globalnie ciągle stanowi poważny problem zdrowotny i społeczny. Na świecie w ciągu roku rozpoznaje się około 500 000 przypadków nowych zachorowań, a ponad połowa kobiet umiera z powodu tej choroby.

Polska należy do krajów o wysokiej zachorowalności i umieralności na raka szyjki macicy. Jest on drugim pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet do 45 roku życia. Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a codziennie w naszym kraju umiera około 5 chorych kobiet. Liczba zgonów na ten nowotwór stawia Polskę na jednym z pierwszych miejsc w Europie!

Klinika Galena uruchomiła bezpłatny Punkt Konsultacyjny, w którym wszystkie pacjentki, które mają nieprawidłowy lub budzący wątpliwość wynik cytologii mogą liczyć na wizytę u jednego z dwóch ginekologów onkologów w Bielsku-Białej – dr Bogdana Szymali.

Każda pacjentka powinna mieć wgląd do wyniku badania cytologicznego. Jeżeli opis zawiera informację o stanach zapalnych, warunkowej cytologii lub inne sugestie, należy skonsultować to z ginekologiem onkologiem. Punkt Konsultacyjny udzieli szczegółowych informacji o dalszym leczeniu, które mogą być pomocne lekarzowi prowadzącemu w dalszym leczeniu.

Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami ginekologii onkologicznej w kraju.

 

Walka z rakiem – ginekologia onkologiczna /nowotwory szyjki macicy, nowotwory jajników, nowotwory trzonu macicy, nowotwory piersi/

Najważniejszym elementem pracy z nowotworami jest wczesne i precyzyjne wykrycie zmian mogących prowadzić do rozwoju choroby nowotworowej.

Dzięki doświadczeniu ginekologa – onkologa dr Bogdana Szymali, zapewniamy naszym pacjentkom szybką i pewną diagnozę oraz przygotowujemy je do leczenia.

Wykorzystując ogromną wiedzę dr Szymali oraz nowoczesne zaplecze diagnostyczno – szpitalne, Klinika Galena oferuje fachową pomoc na pierwszym i najważniejszym etapie leczenia.

 

W zakresie profilaktyki nowotworowej Klinika Galena oferuje:

 • cytologię cienkowarstwową /płynną/ LBC – Liquid Based Cytology
 • badanie w kierunku obecności wirusa HPV – HPV DNA, HPV mRNA
 • badanie kolposkopowe – mikroskopowe obrazowanie szyjki macicy /kolposkop firmy Leisegang/ z możliwością pobrania celowanych wycinków
 • cervikoskopia – endoskopowa diagnostyka szyjki macicy z badaniem histopatologicznym
 • histeroskopia – endoskopowe obrazowanie jamy macicy z badaniem histopatologicznym
 • biopsja endometrium
 • USG dopochwowe 3D, 4D Voluson E8 z najnowszym oprogramowaniem BT13 z funkcją doppler (badanie unaczynienia podejrzanych zmian) – ultrasonograficzne obrazowanie narządu rodnego: macica, jajniki, jajowody, węzły chłonne, pęcherz moczowy
 • USG piersi 3D, 4D z funkcją Elastografii z możliwością wykonania biopsji cienko i gruboigłowej
 • badanie markerów nowotworowych: CA-125, HE-4, algorytm Roma, CEA, CA-19,9, mutacje genowe BRCA1, BRCA2 i inne
 • kwalifikacja do zabiegów operacyjnych

 

CENNIK

 1. Porada chirurga
 2. Usunięcie zmiany skórnej
 3. Zmiana opatrunku
 1. 100 PLN
 2. 280 PLN
 3. 80 PLN