Klinika Galena > Poradnia Diagnostyki Obrazowej

Poradnia Diagnostyki Obrazowej

Pracownia diagnostyki obrazowej w Klinice Galena wyposażona jest w wysokiej jakości ultrasonograf Voluson E8 z najnowszym oprogramowaniem BT13 i funkcją Doppler.  Służy do precyzyjnej diagnostyki narządów jamy brzusznej, piersi, tarczycy i układu rozrodczego. Wykonujemy USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych oraz USG Doppler tętnic szyjnych. 

Lekarze wykonujący badania diagnostyczne to wykwalifikowani specjaliści, których doświadczenie potwierdzone jest latami pracy i wieloma certyfikatami.

Badania przeprowadzają:

dr n.med. Piotr Zdunek

lek. med. Joanna Świrydo-Hycza

W ramach poradni specjalizujemy się we wczesnej diagnostyce chorób piersi. Badania, które przeprowadzamy skierowane są do:

  • Pacjentek, które chcą skontrolować piersi,
  • Pacjentek kierowanych na pogłębioną diagnostykę,
  • Pacjentek z niepokojącymi objawami, które nie miały wcześniej rozpoznanej choroby nowotworowej.

Jednym z badań diagnostycznych, na które często kierowani są pacjenci jest badanie biopsyjne. Większość nowotworów złośliwych we wczesnych stadiach zaawansowania jest całkowicie wyleczalna – biopsja wraz z obrazem USG daje nam możliwość wczesnego wykrycia zmiany. Biopsję cienkoigłową wykonuje się nakłuwając i aspirując do igły materiał ze zmiany. Samo badanie trwa kilka minut. Wykonanie biopsji pod kontrolą obrazowania USG pozwala na pobranie materiału z najbardziej nieprawidłowej zmiany, w sposób bardzo precyzyjny, co umożliwia w większym stopniu trafną diagnozę. .

Powszechnie wykonywane są biopsje zmian w tarczycy, piersi, guzków tkanek miękkich, powiększonych węzłów chłonnych, ślinianek.