Klinika Galena > Blok Operacyjny

Blok Operacyjny

Nasz szpital posiada nowoczesny blok operacyjny wyposażony w dwie sale operacyjne.

Blok operacyjny – znajduje się na nim klimatyzacja i specjalny system nawiewu laminarnego zapewniający sterylny przepływ powietrza. Posiadamy nowoczesną sterylizatornię, która gwarantuje najwyższą higienę pracy i bezpieczeństwo pacjenta.

Sprzęt na bloku operacyjnym:

  • Kolumna laparoskopowa Olympus i Sforz, z możliwością wykonania histeroskopii – jest instrumentem dzięki któremu możliwe jest wziernikowanie jamy brzusznej bez przecinania powłok skórnych. Metoda jest wykorzystywana w diagnostyce zmian patologicznych, umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego oraz przeprowadzanie zabiegów w obrębie jamy brzusznej. W połączeniu z laserm Mona Lisa Touch daje duże możliwości zabiegowe. Przy wykorzystaniu tych dwóch metod: laparoskopu i lasera, przeprowadzamy między innymi operacje usuwania ognisk endometriozy. Zabiegi wykonywane metodą laserową i laparoskopową cechuje małoinwazyjność i krótki okres rekonwalescencji.
  • Kolonoskop/kolumna endoskopowa – umożliwia obejrzenie wnętrza całego jelita grubego (monitor Sony) przy użyciu giętkiego endoskopu (kolonoskopu) o grubości palca wskazującego. Głównym celem wykonywania kolonoskopii jest ocena błony śluzowej jelita grubego. Przy użyciu dodatkowych instrumentów, podczas kolonoskopii istnieje możliwość pobrania wycinków śluzówki do badania histopatologicznego i wykonania zabiegów endoskopowych takich jak: usuwanie polipów, tamowanie krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, poszerzenie zwężeń jelitowych. Aparatem tym przeprowadzone są również zabiegi gastroskopii. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, po to aby zmniejszyć do minimum dyskomfort pacjenta.
  • Aparat do znieczulenia Fabius Tiro Drager (Kardiomonitor  z pulsoksymetrem, Monitor zwiotczenia mięśniowego TOP-WATCH ) – kompaktowa, a jednocześnie w pełni wyposażona, nowoczesna i bezpieczna aparatura do znieczulania pacjenta.
  • Laser MonaLisa Touch z platformą Smart X-side przeznaczony jest nie tylko do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. W połączeniu z laparoskopem daje możliwości operacyjne. Przy wykorzystaniu tych dwóch metod: laparoskopu i lasera Mona Lisa Touch przeprowadzamy między innymi operacje usuwania ognisk endometriozy. Zabiegi wykonywane metodą laserową cechuje małoinwazyjność i krótki okres rekonwalescencji.

Wszystkie zabiegi i operacje przeprowadzane są zgodnie z przyjętym harmonogramem zabiegów.

Z każdym pacjentem przed zabiegiem kontaktuje się pielęgniarka koordynująca, która ustala szczegóły dotyczące konsultacji anestezjologicznej i kwestii przygotowania do zabiegu. Dla rodzin pacjentów przyjezdnych możemy zorganizować miejsca noclegowe w hotelu znajdującym się  150 metrów od Kliniki.